Informatie Actueel Collectie Sponsoring Onderwijs Archief Winkel Museumcafé Nl / De / En Home
Contact
Nieuwsbrief
Sitemap
Links
Zoek
Print

MODEMETMONIQUE

Het Zeeuws Museum presenteert tot en met 24 oktober MODEMETMONIQUE. Op dezelfde wijze waarop het Zeeuws Museum de rol en functie van een regionaal museum bevraagt, onderzoekt Monique van Heist de conventies en de grenzen van de modewereld. Door middel van een installatie wordt het werk van Monique van Heist en de collectie van het museum samengevoegd.

Met de tentoonstelling MODEMETMONIQUE spiegelt Monique van Heist haar werk als vormgever aan de (mode)collectie van het Zeeuws Museum; een onderzoek om een nieuw perspectief te bieden op de lokale identiteit van het museum. De rode draad van de tentoonstelling is hellofashion, de seizoensoverschrijdende collectie van moniquevanheist-kledingstukken, accessoires en ‘lifestyle’-artikelen zoals recepten en meubilair. De collectie van Monique van Heist en de collectie van het Zeeuws Museum worden samengevoegd tot een grote ‘garderobe’. In de tentoonstelling zijn, naast kledingstukken en objecten, een fotoserie en de 3-d installatie hellofashion te zien. De bezoeker waant zich in het atelier van Monique van Heist.

 

Monique van Heist (1972) begon haar label ‘moniquevanheist’ in 2004.

Met haar label onderzoekt zij het grensgebied van kleedgedrag. Inspiratie haalt van Heist uit observaties van het banale; in de rij bij de supermarkt, op straat en op tv. Monique van Heist vertaalt haar bevindingen naar een collectie die zich concentreert op de draagbare, klassieke uniseks garderobe waarmee ze in 2008 de prestigieuze Mercedes-Benz Dutch Fashion Award won.

 

Museumwinkel

Bij de tentoonstelling verschijnt een MODEMETMONIQUE supplement voor de hellofashion catalogus, een Glamcult bijlage (€ 1,-) en een speciale uitgave van het Me, Myself & I magazine. De uitgaven zijn te koop in de museumwinkel.

Het Zeeuws Museum geeft bij de tentoonstelling MODEMETMONIQUE drie prachtige ansichtkaarten uit. De kaarten zijn te koop in de museumwinkel voor € 1,00 per stuk. Tijdens het Museumweekend op 10 en 11 april is er een aanbieding: drie voor de prijs van twee!

Verder zijn er in de museumwinkel diverse MODEMETMONIQUE producten te koop, zoals: een linnen tasje, tape, een poster, een leren sleutel en een broche.

 

MOTELMONIQUE

Tijdens MODEMETMONIQUE opent hotel & restaurant Auberge Provençal in Middelburg de deuren van MOTELMONIQUE. Tijdens de tentoonstelling is het mogelijk om te logeren in de door Monique van Heist ingerichte hotelkamer. Per boeking van deze speciale kamer één gratis entreebewijs voor het Zeeuws Museum(zie ook: www.aubergeprovencal.nl).


Activiteiten Zeeuws Museum

Zaterdag 19 juni 2010, Workshop MODEMETMONIQUE vervallen.

 

Speciale uitgave
Bij de tentoonstellingen Lievelingen en ModeMetMonique verschijnt een nieuwe editie van Me, Myself and I magazine. Een tijdschrift over identiteit, kunst, kunstenaars en het Zeeuws Museum. Het is bedoeld voor iedereen, maar vooral voor CKV leerlingen. Aan de hand van het magazine kunnen leerlingen zelfstandig het museum bekijken. Daarnaast is het op school en thuis te gebruiken bij verwerkingsopdrachten.

Geschikt voor: bovenbouw HAVO/VWO.
Kosten: 2,50 euro per leerling, te betalen met de Cultuurkaart.