eenZM Open plein
Kunst voor verbinding

eenZM Open plein - foto Viorella Luciana
Steeds meer mensen missen (betekenisvol) contact. Het Zeeuws Museum wil graag een plek zijn die verbinding stimuleert o.a. door het inzetten van kunst. In maandelijkse bijeenkomsten waar iedereen aan deel kan nemen, proberen we samen uit wat wat daarbij wel en niet werkt.
Abdijplein Middelburg
Deze eenZM Buurtbijeenkomsten zijn onderdeel van het project eenZM Open plein. Hierin onderzoeken we de mogelijkheden die het Abdijplein biedt: onze publiek toegankelijke voortuin. Om het plein op te lopen heb je geen kaartje of reden nodig. Je kan er gewoon zijn, een rondje lopen, even uitrusten en een praatje maken. Dit soort publieke ruimtes kunnen ons helpen meer samen te zijn, samen te werken en oog te hebben voor een ander. Deze plek is van niemand én van iedereen. We denken dat kunst op het plein ons kan helpen creatief na te denken over wat we nodig hebben om ons meer verbonden te voelen met elkaar. De inspiratie die we opdoen verzamelen we in eenZM Open atelier in het Zeeuws Museum.
De eenZM Buurtbijeenkomsten zijn zo veel mogelijk buiten, op het Abdijplein. Tijdens deze bijeenkomsten verzamelen we ideeën en proberen we dingen uit, iedere keer binnen een ander thema. We praten, luisteren, maken dingen, eten maar niets moet, je kunt er ook gewoon zijn. Iedereen is welkom. Kom je ook? Meld je dan hieronder aan zodat je zeker weet dat er plek is en we op jouw komst kunnen rekenen.
Vragen of ideeën? Mail naar eenzm@zeeuwsmuseum.nl.
Data eenZM Buurtbijeenkomsten
De volgende bijeenkomst(en) staan gepland:
29 juli 2026 | Mobiliteit, bewegen en spelen - met Lidi Bus | 13.30 tot 16.30 uur | ZMcafé |
12 augustus 2026* | Een Goed gesprek samen met aan-z | 13.30-15.30 uur (de eindtijd kan iets afwijken) | ZMcafé |
24 t/m 30 augustus 2026* | Zomeravonden Abdijplein samen met de Spot | 19.00-21.00 uur | Abdijplein |
24 t/m 30 september 2026 | Week tegen Eenzaamheid | doorlopend tijdens openingsuren | in het Zeeuws Museum |
30 september 2026 | De kunst van ontmoeten | 13.30 – 16.30 uur | ZMcafé |
Hieronder lees je meer informatie over de bijeenkomsten en hoe je deel kunt nemen.
29 juli - Mobiliteit, bewegen en spelen
Spelen we nog wel genoeg? Tijdens deze buurtbijeenkomst onderzoeken we het belang van spelen - ook (en juist!) als je volwassen bent. Speel jij met ons mee?
Speciale gast dit keer is Lidi Bus. Lidi is een ontwerper die zich specialiseert in opvallende, opblaasbare (inflatable) designs en handgeblazen vazen. Vanuit haar studio in Rotterdam creëert ze unieke, handgemaakte objecten die worden gebruikt voor modepresentaties, fotoshoots, interieurs en events.
*In augustus wijken we af van onze maandelijkse bijeenkomst. Wel organiseren we samen met anderen verschillende activiteiten:
12 augustus - Een Goed gesprek samen met aan-z
Kijk samen naar een kunstwerk in één van de tentoonstellingen en praat over wat je daarbij voelt. Tijdens het gesprek onderzoek je wat je denkt en waarom. Je hoeft hiervoor helemaal geen verstand van kunst te hebben.
Let op: de aanmelding voor deze activiteit loopt via aan-z. Je kan je aanmelden via onderstaand e-mailadres of telefoonnummer. welzijn@aan-z.eu 0115 56 30 15 (keuze 6)
Er zijn een beperkt aantal plekken beschikbaar.
24 tot en met 30 augustus - Zomeravonden Abdijplein samen met de Spot
De ZM KEET is dit jaar op het Abdijplein te vinden tijdens de Zomeravonden. Theatermaker en acteur Marcos Valster da Costa Ferreira laat ons zien hoe samen muziek maken en écht naar elkaar luisteren ons verbindt.
Aanmelden voor deze activiteit is niet nodig.
24 tot en met 30 september - Week tegen Eenzaamheid
In heel Nederland is er tijdens deze week extra aandacht voor eenzaamheid. Het Zeeuws Museum organiseert in deze week een aantal activiteiten.
Doorlopende activiteiten
Aanmelden voor deze activiteiten is niet nodig, wandel naar binnen en sluit ergens aan!
Kom erbij!
Je vindt op verschillende plekken in het museum gesprekskaartjes. Wandel samen door het museum en leer elkaar beter kennen.
Gordijn van Gevoelens in de WERKPLAATS
Je kunt van dinsdag tot vrijdag aansluiten in onze WERKPLAATS en probeer verschillende handwerktechnieken uit: macramé, vingervlechten of weven. Je kunt meewerken aan het project Gordijn van Gevoelens.
Kun je deze week niet aansluiten, maar zou je wel graag een keer mee willen doen? Dat kan. De WERKPLAATS is iedere week van dinsdag tot vrijdag geopend.
Audiotour: Kom Erbij & Luister Mee
In deze audiotour vertellen een aantal medewerkers van het Zeeuws Museum bij verschillende werken in het museum over hun eigen ervaringen met eenzaamheid. De audiotour is te beluisteren in onze app.
30 september - De kunst van ontmoeten
Jonas Bleijerveld gebruikt theater, (samen) eten én design als een manier om onze relatie tot elkaar, tot wat we eten en de wereld om ons heen te onderzoeken. Het precieze programma wordt nog bekend gemaakt. Gesprekstekenaar Betina van Meter sluit ook aan bij deze bijeenkomst. Zij tekent live met ons mee.
https://jonasborbleijerveld.cargo.site/Info
https://betinadraws.portfoliobox.net/
Praktische informatie
Deelname aan de buurtbijeenkomsten is gratis.
Per buurtbijeenkomst is er plek voor maximaal 15 deelnemers.
Meld je aan door je naam en telefoonnummer te mailen naar eenzm@zeeuwsmuseum.nl en geef hierbij aan aan welke buurtbijeenkomst(en) je wilt deelnemen.
Eerdere bijeenkomsten:
- 11 april
Welkom
- 24 april
Waar missen we verbinding?
- 27 mei
Zorgen voor en delen met mens, dier en plant
- 24 juni 2026
De kracht van eenzaamheid


