In de zeventiende eeuw maakte gietersfamilie Burgerhuys, gevestigd in de Abdij, twee bronzen scheepskanonnen. Ze maken sinds kort deel uit van de collectie van het Zeeuws Museum en zijn de afgelopen jaren zorgvuldig gerestaureerd. Kunstenaar Sjuul Joosen vervaardigde een kunstwerk bij de imposante kanonnen in opdracht van het Zeeuws Museum. Op 15 oktober worden ze feestelijk onthuld op het Abdijplein waar ze een permanente plek krijgen voor het Zeeuws Museum. In het officiële programma (start 15.30 uur) komen o.a. Marjan Ruiter (directeur), Sjuul Joosen aan het woord. Ruud Paesie vertelt over de historische context van de kanonnen. Aansluitend is een feestelijke borrel in het  Museumcafé. Van harte welkom!

Een en ander vindt plaats tijdens het Weekend van de Archeologie. Op 15 oktober zijn er allerlei gratis activiteiten in het museum en kunt u voor half geld naar binnen (MK en t/m 18 jaar gratis).